0 Košík/Cart 0 Kč

Vesna Fromdream - obrazy, oblečení, výstavy

Archiv

Black Jaguar

Učitelka, průvodkyně, čistá přítomnost, moudrost, ticho, síla.. Je z mého snu. Pevným a pronikavým zrakem mě pozorovala. Četla každou mojí myšlenku, vše, co se ve mě odehrávalo. Promlouvala ke mě telepaticky.

Medvídek s čepicí

Vesele se směje medvídek v cirkusovém oblečení a chtěl by si hrát třeba na schovávanou..

Krajina s horama

Hory, kopce, vrchy v hedvábné tmavé noci. Mystická krajina osvícena měsícem....

Anděl II.

Námět jsem otevřela návštěvou hřbitova města Brighton. Prastarý hřbitov, velmi zajímavé náhrobky...Natáčel se tam i film Drákula. Mnoho andělů a soch dětí.

Krajina s mořem

V noci v klidu vlnícího se oceánu, za svitu měsíce najdu spočinutí..Každý jsme vlna v moři, individuální, jedinečné vědomí a přeci jsme součástí velkého moře nekonečného vědomí, do kterého se vracíme. Vše se vším.

Králíkátor

Právě ty jejich oči králičí mi připomínaji červené světýlko terminátora...Takže tak trochu vražedný králíček s kudličkou. Má zástěru, aby se náhodou nepotřísnil krví..

Vesmírné světy VI.

Další ze série světů, které jsou možné v tomto vesmíru a jejich vesmírná plavidla a prostředí. Příroda připomínající chapadýlka, jako mořská tráva.

Tukan 2

Tukan se sametovým peřím, sedící v pralese se zeleným pozadím

Satanovy sušenky

Ďáblice napekla veselé perníčky a trochu je spálila do hněda, protože je pekla v pekle a tam je hodně horko. Perníčky s rohy, jak jinak.

Pekelný perníček

Ďáblice se nechala inspirovat na pouti a vytvořila vlastnoručně perníček, aby ho mohla dát tomu svému nejnemilovanějšímu.

Kryštof a koník

Na zakázku pro chlapečka Kryštofa s hračkami, co má nejvíce rád..

Žabka malá

Lesní žabka

Učitel, rádce,…

3 obrazy, 3 rozdílní učitelé a průvodci

Tukan 1

První tukan

Chameleon

Chameleon nejspokojenější, v pomalosti medituje nad životem, bedlivě sledující každý svůj krok

Modrý motýl

Jeden z ranných obrazů přírody, který jsem malovala v Anglii.

Třešeň

Ženský symbol, lůno nejvyšší potence a rození, jádro plození a rozkvétání. Třešeň s tolika plody hojnosti, kreativita, síla tvření. Pevná, stabilní, silná s kořeny hluboko v půdě. Vědomá ve své ženskosti, jemnosti i obrovské síle. Propojená se zemí, rudá barva i jako první kořenová čakra a zároveň fialová barva naznačuje duchovní přesah, propojení i do vyšších sfér, do nejvyšší čakry. Jak nahoře, tak dole. Propojena v rovnováze.

Egyptská kočka

Egyptská kočičí královna se zlatou korunou s hadem a obřadním rouchem. V pacičkách drží nilský kříž, symbol léčení a práce s vyšší energií.

Lotus III.

Lotosový květ ve fialové barvě. Je to úžasná meditace malovat plátek za plátkem, jsem jen s tím v soustředění, ale zároveň uvolnění. Musím být taky obrovsky trpělivá. Čim více plátků, více času v soustředění. Vzniklo několik lotusů i v jiných barvách.

Dva tukani

Milující se tukani. Předávají si do zobáčku nějaký dobrý oříšek.

Klauni

Hodně detailní menší obraz. Velmi sem si musela nechat záležet, aby medůzovité prostředí, v kterém se klauni obvykle schovávají, tak opravdu vypadalo. Aby prostředí bylo jako udělané ze želé, z medůzy, aby bylo průsvitné.

Modrý ptáček

Malý ptáček s nádherným peřím. Zvědavě si prohlíží lesknoucím okem.

Hairy faerie

Veselá vlasatá holčička v růžových šatech. Je to víla s hustou hřívou vlasů a v angličtině to zní skvěle.

Trojice III.

Propojení dvou trojůhelníku, hexagram merkaba ve středu obrazu. Okolo se plazí tři hadi požírající se v dokonalém kruhu. Jejich oči jsou vrcholy trojúhelníků.

Magická kočka

Kočka čarodějnice vaří magický lektvar z exotických bylin, očí mloků, kostí a jiných dalších zvláštních ingrediencí. Nechybí u ní magická hůl osázená polodrahokamy a křišťálovou koulí. Havran pomocník sedí na její hlavě. Nechybí ani magické atributy - dýka, meč, pohár.

Ema má mísu

Ema sice má mísu, ale evidentně moc nadšená není, protože je na míse rozkládající se lebka. Z oka lebky na Emu vražedně zírá červ..

Standa a strašidlo

Standa se asi vůbec nebojí strašidel a to je dobře! To nebohé strašidlo je ale nadšením Standy tak zaskočeno, že se začíná bát..

teta terorizuje…

Teta je žena od rány a měla asi špatný den..Nenechala se zaskočit neznámým teroristou, tak mu to nandavá první. Prostě se s ničím nepáře. Terorista to jistě nečekal a to ještě vidličkou! Prostě neschopen obrany.

Žaneta žere žížalu

Co všechno ty děti nenapadne ochutnávat a sežrat! Jak asi chutná ta žížala? Doufajme, že má aspoň hodně proteinů!

Lotus

Obraz byl pro mě meditační, mnoho trpělivosti a práce.

Vesna Fromdream

Vesna Fromdream

shaman, tantra coach, umělec

Byl podzim roku 2001 a vyhodili mě z práce.
Místo abych se litovala, dala jsem si horkou koupel a přemýšlela, co budu dělat. Než vychladla voda, bylo to naprosto jasné. Nakoupila jsem plátna, olejové barvy a ačkoliv pro mě byla olejomalba neznámou technikou, začala jsem tvořit. První výstavy a reakce lidí mi dodaly odvahu pokračovat. A tak nepřestávám a tvořím...

řekni mi víc
Kontaktní formulář